Jak wybrać OSK?

Na rynku wiele jest szkół jazdy. Spotkać można zarówno proste oferty jak i mocno rozbudowane usługi, zawierające prócz podstawowego szkolenia dodatkowe usługi, materiały, udział w szkoleniach specjalistycznych a nawet pokrywanie kosztów niezdanego egzaminu państwowego. Warto jednak jeszcze na etapie wyboru szkoły zwrócić uwagę na pewne symptomy, świadczące o tym, że mogą nas czekać kłopoty. W najlepszym przypadku jakość oferowanego Tobie szkolenia będzie bardzo słaba a w najgorszym... możesz stracić prawo jazdy - nawet w 2-3 lata po jego otrzymaniu. Zła jakość szkolenia to nie tylko problem ze zdaniem egzaminu. Źle przygotowany kierowca stanowi przede wszystkim zagrożenie!

Warto jednak jeszcze na etapie wyboru szkoły zwrócić uwagę na pewne symptomy, świadczące o tym, że mogą nas czekać kłopoty. Oferty szkół jazdy są bardzo zróżnicowane i choć czasem wyglądają atrakcyjnie to mogą nie być zgodne z obowiązującymi przepisami lub ich realizacja jest nierzetelna co sprawia, że nie spełnia niezbędnych warunków do tego, aby mogła zostać uznana przez urząd za zgodną w prawem. Niestety bardzo wiele przykładów pokazuje, iż nieroztropni kursanci mają wiele kłopotów i nieprzyjemności po wybraniu nieodpowiedzialnej szkoły. Zdarzają się nawet przypadki, iż kursanci tracą posiadane już prawo jazdy. Starosta (czy Prezydent miasta) wydający uprawnienia do kierowania może je cofnąć jeżeli podczas kontroli (przeprowadzanej niestety już po zakończeniu twojego kursu) ujawni fakty, które świadczą o tym, że kurs nie był przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Szkoły jazdy są prowadzone na podstawie przepisów o szkoleniu i egzaminowaniu oraz swobodzie działalności gospodarczej. Oznacza to, iż  pod kątem warunków gospodarczych (cen usług, zawartości oferty ponad niezbędne minimum itp.) przedsiębiorca może dowolnie kreować warunki. Takie są jego prawa. Ważne jednak aby nie były niezgodne z zasadami świadczenia usług konsumentom np. wykazem klauzul niedozwolonych UOKiK.
Zasady prowadzenia samego szkolenia ściśle określają jednak przepisy prawa. Dotyczą one między innymi ilości godzin zajęć teoretycznych oraz praktycznych, tematyki i czasu przeprowadzenia tych zajęć a także charakteryzują profil absolwenta kursu. Określona jest też dokumentacja, która towarzyszyć musi szkoleniu oraz zasady jej prowadzenia czy ilość oraz typ osób mogących znajdować się w pojeździe.

Przestrzeganie tych przepisów jest obowiązkiem przedsiębiorcy, prowadzącego OSK

źródło: http://fundacjasos.org/jak-wybrac-osk

W Ośrodku Szkolenia Kierowców Anna i Mirosław Michulec w Żywcu przy ul. Jana III  Sobieskiego 16 (obok basenu) nauka jazdy prowadzona jest na wysokim poziomie, o czym świadczy wysoka zdawalność a także zadowolenie naszych kursantów -

Serdecznie zapraszamy